Yandex Metrika

Delta Servis Orjinal Olmayan Ürünle Tamir. Haksız Olarak Garanti Dışı Bırakma.kendi Yaptığı İşlemden Şüphe Duyma

Kapanıp açılmama sorunu nedeniyle 04.11.2019 tarihinde 4*** form no ile servise gönderdiğim HTC 10 Evo marka telefonunum ekranı değiştirilerek tarafıma tekrar gönderildi. 22.10.2020 tarihinde ana menü tuşu basmayan telefonumu garanti kapsamında tamir için tekrar servise gönderdim 5*** form no ile kayıt açıldı. Serviste yapılan incelemelerde yetkisiz müdahale yapılmış, içerisinde kullanılmış olan parçalar serviste takılmamış cihaz başka yerde tamir görmüş garanti kapsamında tamir edilemez 800 TL kabul ederseniz tamir ederiz şeklinde teklif sundular. Teklifi reddettim ve telefonumun bir defa işlem gördüğünü bu işleminde Delta servis'te yapıldığını ısrarla belirtmeme rağmen cihazım tamir edilmeden tarafıma gönderildi.

1-Delta servisin kendi yapmış olduğu işlemin arkasında durmaması ve inkar etmesi benim telefonumun Delta Servis harici bir yerde tamirat tadilat gördüğü anlamını çıkarmaz.

2- Servis arıza inceleme ekibinin sunduğu rapora göre servis ilk tamirata gittiğinde orijinal olmayan parçalarla tamiratı gerçekleştirmiştir.

3- Delta servis ilk tamiratta orijinal olmayan yedek parça kullanarak ve eksik hatalı işçilik yaparak ikinci kez tamire gelmesi durumunda garanti kapsamından çıkarılması için gerekli delil ve bahaneyi peşinen üretmiştir.

4-İlk defa garanti kapsamında Delta servise kargo ile gönderdiğim ve kargo ile tekrar teslim aldığım telefonun içerisinde kullanılan malzemelerin ne olduğunu, orijinal olup olmadığını bilmemin mümkünatı yoktur. (Gerçi ikinci kez servise gönderdiğimde öğrendim orijinal parça takılmamış)

5-Ben tekrarlı ve kesin olarak kesinlik belirterek Delta servis dışında telefonuma kimsenin dokunmadığını, açmadığını, tamir etmediğini, kontrol etmediğini söylüyorum. Delta servis teknik ekibimiz yetkisiz müdahale edildiğini düşünüyor diyor.

6- Yetkisiz müdahale edildiğini düşünenlerin içeride HTC marka telefonların tamiratı esnasında kullanılan yedek parçaların telefon içerisinde bulunanlarla aynı parçalar olup olmadığını düşünmeye ya da kontrol etmeye hakları var mı yoksa kendilerine verilen talimat neyse onun gereğini mi yerine getiriyorlar? Ben de bunu düşünüyorum.

Sonuç olarak Delta servis kendi yaptığı işlemin arkasında durmamış kendi taktığı parçanın orijinal olmadığını kendi teknik servis ekibiyle doğrulamış, garanti kapsamındaki telefonumu garanti kapsamından çıkararak tamiratını yapmamış, garantisi benim şeklindeki sözünün gereğini yerine getirmemiştir. Fotoğraflar servisin kendi çektiği fotoğraflar ve kendi şaheseridir.

Y
Yakup
42+

Delta Servis Benzer Şikayetler


Delta Servis Telefon Tamiri

Xiaomi telefonumun önce ekranını değiştirdiler, değişen ekran arızalı çıktı geri gönderdim. Bu sefer darbe almış deyip tamir için ücret ...

S
Süleyman
333
Şikayet Yaz