Eureko Sigorta Kasko Arabam 2 Aydır Tamir Edilmedi

Eureko Sigorta kasko sorunu yaşıyorum. Mercedes Vito arabam 2 aydır tamir edilmedi. Ticari bir araç olduğu için normalden kat kat fazla kasko ücreti ödeyerek kasko yaptırmıştık. 2 Nisan'da arabam kaza yaptı. Tek taraflı bir kaza. Önce araştırma süreci diye 15 gün oyaladılar hiçbir şey yapmadılar. 15 gün sonra parçaları sipariş etmeye başladılar. Ve bugün aradan neredeyse 2 ay geçti. Bugün beni Eureko Sigorta aracılığı ile gönderdiğim servis aradı. Nish Auto Otomotiv A.Ş.'den aradılar. Ve aks ile ilgili olan sağ ön aks: a 447 330 54 00 numaralı parçayı yurtiçinde hiçbir yerden tedarik edemediklerini söylediler.

Yurt dışından Almanya'da var mı yok mu kontrol edeceklerini varsa oradan sipariş verebileceklerini söylediler. Peki 2 aydır ne bekliyorsunuz? Diye sorduğumda servisle alakalı bir durum olmadığını süreci Eureko Sigorta'nın yönettiğini, servisinde onları beklediğini ilettiler. Eureko 2 aydır tamirde olan arabamın parçasını 1.5 ay önce yurt dışından sipariş etse şimdiye kadar çoktan gelmiş olurdu ve arabam tamir edilmiş olurdu. Onun yerine bana teklif ettikleri şey yan sanayi olarak parçayı arabaya monte etmek. Bir de bununla alakalı her türlü sorumluluğu aldığıma dair kağıt imzalayacakmışız! Ben böyle bir şey görmedim!

Dünden bugüne gelişenleri de yazayım size. 

1- Eureko Sigorta 

2- Dosya Sorumlusu (Eureko Sigorta içinde çalışan ama asla bilgilerinin bize verilmediği ve güya bizimle ilgilenen dosya sorumlumuz. Adını sanını bilmiyoruz) 

3- Melis eksperlik firmasından E*** Hanım. Bu firma da Dosya sorumlusu ile servis arasındaki bağlantıyı sağlayan taraf. Her şeye karışıp hiçbir şeyi çözemeyen taraf. 

4- Nish Auto Otomotiv A.Ş.

Bu arada bizimle ilgilenen G*** bey ve N*** bey.

5- Aydoğanlar Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti.

6- Ben

Olaylar sürekli bu 6'lı içerisinde geçiyor ama asla sonuca varılamıyor. 

Evet daha önce de söylediğim gibi sağ ön aks: A4473305400 numaralı parçayı yurtiçinde hiçbir yerden tedarik edemediklerini 23.05.2022 tarihinde bana söylediler. Bu bilgiyi veren kişi Nish Otodan G*** beydi. Sigorta firmasından veya ekspertiz firmasından veya dosya sorumlumdan böyle bir bilgi bana verilmedi. Üstelik bu bilgiyi de sürekli aramalarım sonucunda zorla öğrendim gibi bir durum oldu. Nish Oto onların elinden bir şey gelmediğini onlarda sürekli olarak Melis Ekspertiz firmasından ve Euroka dan haber beklediklerini söylediler. Bu sebeple servisle ilgili olumsuz bir yorumda bulunmuyorum şu anda.

B
Başak
70+

Başak

Servis bana bu bilgiyi verir vermez parçanın ne olduğunu detaylarını bana WhatsApp'tan göndermesini istedim ve gönderdiler. Hemen tanıdıklarımızla iletişime geçtik. Ve dün yani 24.05.2022 de parçayı 24 saat geçmeden Türkiye'den bulduk. Eureko Sigorta ve melis ekspertiz firması yalan söylemek dışında hiçbir şey yapmamış. Tek yaptıkları oyalamak. Hemen Nish otoyu aradım ve melis ekspertiz firmasını aradım aynı zamanda WhatsApp'tan yazdım. Eksik olan parçanın orijinali Ankara'da Aydoğanlar otomotiv firmasında bulduğumu hemen orası ile iletişime geçip parçayı sipariş ederlerse 1 gün içerisinde İstanbul da olabileceğini ve beklemem gerek kalmadan arabamın tamir edilebileceğini söyledim. Nish oto hemen harekete geçti ve Aydoğanlar otomotiv ile görüştü. Gerçekten parçanın orijinalinin orada olduğunu teyit ettiler. Ama bu seferde Aydoğanlar otomotivin 5.000 TL'ye yakın daha yüksek fiyat verdiğini söylediler. Bu sebeple Eureko Sigorta oradan alım için onay vermemiş parçayı Almanya'dan getireceklermiş çünkü daha ucuzmuş.! İnanabiliyor musunuz 2 Nisan 2022 de kaza yapan aracım türlü sebeplerle bugün 25 Mayıs 2022 hala tamir edilmedi. Haftalardır Aks parçasını Türkiye'den her yerden aradıklarını söylüyorlar. Ama ***. Ve haftalardır parçayı bulmaya çalıştıkları için beni beklettiklerini söylüyorlar. Ve en sonunda bana parçayı bulamıyoruz 1 hafta ile 1 ay arasında yurt dışından gelecek Almanya'dan sipariş edeceğiz diyorlar. Ben onlara zaten 2 aydır beklediğimi 1 ay daha beklemeyeceğimi, Yurt içinde olmadığını anlamalarının 2 ay sürmesinin beni ilgilendirmediğini ilettim. Bu sebeple beni haftalardır oyaladıkları için 5.000 TL pahalı da olsa o parçayı Ankara'dan getirip benim arabamı tamir etmek zorundalar. Ama beni mağdur etmeyi tercih ediyorlar. Bu arada kaskom full + full ayrıca araç ticari olduğu için insanların ödediğinin kat ve kat daha fazla kasko ücreti ödememe rağmen hala arabam tamir edilmedi. Özetle; hem yalan söylüyorlar hem de onların Türkiye'nin hiçbir yerinde yok dedikleri parçayı bulmama rağmen pahalı olduğu için beni bekletmeye devam etmeyi tercih ediyorlar.

Eureko Sigorta Benzer Şikayetler


Eureko Sigorta Yanlış Trameri Düzeltmiyor

1007*** poliçe numaralı hasar kaydını 41 ab*** plakalı aracıma işlemişsiniz aracımın kazayla bir alakası yoktur ve 50 gündür ...

O
Onurcan
277

Eureko Sigorta Poliçe Tazeme Bilgisi

Merhaba bakın siz kişisel veri koruma kanundan bahsediyorsunuz, siz hiçbir firmadan üstün değilsiniz, trafik sigortası tazelendi mi ...

Sinan
Sinan
543

Eureko Sigorta Kansere Yakalanınca Poliçe Kapsam Dışı Yaptılar

Garanti BBVA farkı garantiden Eureko Sigorta şirketine tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdık eşimle beraber. 2020 nin Aralık ayında göğüs ...

K
Kutay
788

Eureko Sigorta Yüzde Yüz Haklı Olduğum Kaza

Yüzde yüz haklı olduğum kaza raporunda kaskom ile aracımı tadilata verdim 9 gündür aracın parçasını tedarik edemeyen, araç Renault Fluence ...

O
Olcay
1051
Şikayet Yaz
Şikayet Yaz
Şikayetçi olduğunuz firmanın ismini giriniz.
Şikayet başlığını giriniz.
Genel Puanlama *

Lütfen oylama yapınız.
Kalan Karakter : 2500
Şikayet içeriği en az 150 karakter olmalıdır.
Telefon Numaram Şikayetçi Olunan Marka İle Paylaşılsın
Kişisel bilgilerin gizlenmesi kişinin sorumluluğunda olduğu için döküman eklemeden önce lütfen gerekli gizlemeleri yapınız.
Şikayet Yaz