Yandex Metrika

Metro Toptan Market'in İşe Alma(ma) Süreci Nasıl İşler

1) Verdikleri iş ilanına başvurursun.

2) İnsan kaynakları tarafından çağrılırsın.

3) İnsan kaynaklarındaki görevli ile görüşürsün, daha sonra sırasıyla mağaza müdürü ya da yardımcısı ve reyon şefiyle görüşürsün.

4) Hepsi ile görüşmelerin olumlu geçtiyse insan kaynaklarındaki görevli arkadaş size bir arkadaş daha var onunla da görüşelim sonra size en geç 17:00-17:30 gibi dönelim der.

5) İnsan kaynakları sizi arar ve sürecin olumlu olduğunu ve bir sonraki gün sizin şubeye gelmenizi söyler.

6) Şubeye gider ve size verdikleri iş teklifi formunu imzalarsınız.

7) Elinize bir kağıt verirler ve kağıtta yazılı evrakları (Sağlık raporu, 6 adet fotoğraf, işinizle ilgili kurs sertifikaları, adres beyanı vb.) tamamlayıp onlara getirmenizi isterler.

8) Cebinizde para yoktur gider bir yerden borç harç bulur bunları temin edersiniz.

9) Ertesi gün elinizde tamamladığınız belgelerle şubeye gidersiniz. Sağlık raporu Metro'nun doktoruna da gösterilir. Doktor sorular sorar siz cevaplarsınız.

10) İş güvenliği uzmanıyla kısa bir görüşme yaparsınız. Size çalışacağınız bölümün tehlikelerini ve bunlar için alınacak tedbirleri anlatır.

11) İnsan kaynaklarındaki arkadaşın yanına geri gidersiniz ve size iş kıyafetlerinizi verir ve hayırlı olsun diyerek seni uğurlar. Sevinirsin çünkü bir işin vardır.

12) Eve doğru yola koyulursun kafanda bin bir plan ve mutluluk, derken 15-20 dk sonra insan kaynaklarındaki görevli sizi arayarak gayet donuk bir sesle kusura bakmayın fakat genel merkezden gelen emir doğrultusunda Türkiyede'ki tüm işe alımlar durdurulmuştur der. Şok olursunuz ne diyeceğinizi ve nasıl karşılık vereceğinizi şaşırırsınız. Görevli suratınıza telefonu kapar ve siz saçma sapan bir duygu karmaşasına girersiniz. Daha 20 dk önce yaptığınız bütün planlar yok olur birden nefesiniz kesildi sanırsınız, boğazınıza bir şey oturur sanki yutkunamazsınız. İşte Büyük Metro Gross marketin işe alma(ma) süreci böyle işler. Sizin ve ailenizin nasıl bir ruh hali içene girdiği böyle bir haberle nasıl sarsıldığı onların umurunda bile olmaz. Hiç yok yere cebinizden çıkan yüzlerce lirada heba olur. Geriye size sadece şikayet etmek kalır belki vicdanı olan bir devlet görevlisi bunu hesabını sorar diye Cimer üzerinden yapabildiğiniz her kuruma şikayette bulunursunuz.

S
Serhat
9+

Metro Toptan Market Benzer Şikayetler


Metro Grossmarket Güvenlik Önlemi Sıfır

22.01.2020 tarihinde saat 17.20 sıralarında Metro Market adlı işyerinde (Ulubatlı Hasan Mah. Ankara Cad. Karatay-Konya) alışveriş yapmaya arkadaşımla ...

M
Mert
359
Şikayet Yaz