Yandex Metrika

Shell & Turcas Petrol A. Ş. Dizel Olan Aracıma Benzin Koyuldu Masraf Karşılanmıyor

22.12.2020 tarihinde saat 08:28:58’de Sakarya Arifiye SHELL istasyonunda (ÖKE AKARYAKIT ÜRÜNLERİ İNŞAAT NAKLİYE TİC.VE SAN.  Adres: Arifbey Mah. *** ARİFİYE/SAKARYA) ekte ekran görüntüsünde gösterildiği şekilde plakası 34 N*** olan Nissan Note DİZEL olan aracıma PLAKASI YANLIŞ GİRİLEREK BENZİN DOLDURULMUŞTUR. Aracımla 35 km gittikten sonra yaşadığım sıkıntı nedeniyle aracımı İZMİT-KARTEPE YILMAZ NİSSAN SERVİSİNE çektim. Servisin söylediğine göre bu durumlarda prosedür net. Birtakım parçaların değiştirilmesi lazım. Çıkan masrafı istasyon karşılamıyor. Sanayi de herhangi bir serviste yaptıralım diyorlar. Ben bunu tabi ki kabul etmedim. 

İşim İstanbul’da olduğu için Sakarya’dan İstanbul’a pandemi nedeniyle kendi aracımla gidip geliyordum. Toplu taşımayı ailevi sağlık risklerimden dolayı kullanamıyorum.  22 Aralık'tan beri aracım serviste yatmaktadır. Hem işe gidip gelme noktasında hem de ailevi olarak birçok sıkıntı yaşamaktayım. Servis tarafından aradım ve “aracınız yapılmayacaksa aracınızı buradan alın” dendi. 

SHELL ile görüştüğümde sorunla ilgilenilecek denmesine ve 22*** numaralı talebim alınmasına rağmen taahhüt edilen süre zarfında bana geri dönüş yapılarak herhangi bir yardımda bulunulmadı.

Koskoca SHELL firmasının şu pandemi günlerinde insanları bu şekilde mağdur etmesine İNANAMIYORUM. Hiçbir suçum olmamasına rağmen yaşadığım duruma bakar mısınız? Bundan sonra SHELL‘den yakıt alır mısınız? Soruyorum sizlere? 

Ulusal ve Uluslararası her türlü hak arama merciinde hakkımı arayacağım. Önümüzdeki hafta hem SHELL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE HEM DE AKARYAKIT İSTASYONU’na dava açıyorum. Bu konuda da mahkemelerin verdiği kararlar da NETTİR. Vatandaşı mağdur edemezsiniz. Ayrıca internette bütün sosyal medya platformlarında bu durumu paylaşacağım ki bundan sonra kimse SHELL'den yakıt ***…

Y
Yavuz
422+
Şikayet Yaz