Wall Street English Erenköy Almadığım Eğitimin Ücretinin Alınması

Wall Street Erenköy yani BEL EĞİTİM KURUMLARI'na 2014 yılında İngilizce eğitimi almak için kayıt yaptırdım. Ve o dönemin parası ile 5.000 TL'lik senede imza attım. Kursa başladım fakat rezervasyon sistemi ile çalıştıkları için ilk ders çıkışında bir sonraki ders için resepsiyona gidip rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Zaten oldukları bina çok küçük sınıflar çok küçük bir sonraki derse katılmam için önümüzdeki 15-20 günlük tüm derslerin randevuları her zaman doluydu. 20 gün sonrasındaki derse girdiğimde de bir sonraki ders randevusu yine 20-30 gün sonrasına rezerve edilebiliyordu. Ayda 1 belki 2 defa zorla randevu alarak girdiğim dersten ve araya o kadar zamanın girmesi ile ne kadar verimli İngilizce öğrenebilirim ki. Nitekim 2 ay sonra kursu bıraktım. Tabi senetlerim onlarda kaldı. Ders ve eğitim alamadığım halde kayıtta 3.000 TL'ye yakın kısmını ödemiştim. Geri kalan 2.000 TL'yi de ders alamadığım için ödemeyeceğimi ve senetlerimin geri verilmesini istedim. Hiçbir şekilde yanıt ve karşılık alamadım. Üstüne birde gittiler avukat verdiler. 2.000 TL'yi karşıma 5.500 olarak çıkardılar. Ve ben bu kurumdan toplasanız 5 saat bile ders almamışımdır. Yıllarca birçok kuruma derdimi anlattım onlara da aynı şekilde ama onlar verecekleri eğitime odaklanmaktansa sadece senete attığım imzaya odaklanıp paranın peşinde oldular. Şuan ise maaş haczi gönderdiler. Ve karşılığında hiçbir hizmet almadığım halde benden nerdeyse 10 bin TL'ye yakın paramı aldılar, şuan avukatlık konusu ile beraber. Noter'e gidip zamanında yazı çıkartmam gerekirmiş. Fakat kimse bana bu bilgiyi vermedi. Ve ben kursa gitmedim eğitim almadım. Sırf imza attım diye insan böyle sömürülmez yazıktır. Arkadaşlar sakın sakın Wall Street kapısından bile ***. Onlar kaliteli bir kurum olsa 'evet biz size eğitim veremedik ve paranızı hak etmedik haksız kazanç sayılacağı için senetleriniz iade ediyoruz' demeleri gerekirken bir de avukata verip 4.000 TL'ye yakın avukat masrafı da çıkarıp maaş haczi yaptılar. Ve ben bunu her yerde açıklayacağım anlatacağım. Kurumsal görüntünün altında aslında eğitim ve kaliteyle alakası olmayan sadece para odaklı bir zihniyete sahip bir işletme olduğunu lütfen herkes bilmeli. Paramı da kuruşuna kadar helal etmiyorum.

O
Ozlem
41+

Wall Street English Benzer Şikayetler


Wall Street English Para Tuzağı

14.11.2019 da 5.900 TL ye 12+2 ay İngilizce sınıf eğitimi aldım. 14.03.2020 tarihinde ailemin sağlık durumundan dolayı ayrılmak istediğimi dilekçe ...

T
Tayfun
344
Şikayet Yaz
Şikayet Yaz
Şikayetçi olduğunuz firmanın ismini giriniz.
Şikayet başlığını giriniz.
Genel Puanlama *

Lütfen oylama yapınız.
Kalan Karakter : 2500
Şikayet içeriği en az 150 karakter olmalıdır.
Telefon Numaram Şikayetçi Olunan Marka İle Paylaşılsın
Kişisel bilgilerin gizlenmesi kişinin sorumluluğunda olduğu için döküman eklemeden önce lütfen gerekli gizlemeleri yapınız.
Şikayet Yaz