Apple Üretim Hatalı Beatsx Kulaklığı Değiştirmemesi

Konu: Üretim Hatalı ve Çalışmayan APPLE BeatsX Kulaklık’ın Apple Türkiye Şirketince Değiştirilmemesi Şikayeti -2020.

 

İlgi: 

a. Apple Yetkili Servisi: KVK Servis Başvurum ve Kulaklık Teknik Servis Sonu 13.05.200 Tarihli ve 200169153 no.lu Raporu (KVKK Teknik Servisin 365638 no.lu AG İrsaliyesi)

b. Genius Bar Apple Merkez Zorlu Servisin Kulaklık Gözlem ve Firma Cevabı 22 Eylül 2021 tarihli ve 14391966 Defter Sıra No.lu yazısı.

c. Müteferrik Apple Web Sitesi yazılı başvurularım.

d. Müteferrik Apple Destek Müşteri Hizmetlerine telefon aramalarım.

e. APPLE Teklonoloji ve Satış Ltd. Şti. nin AA220170000*** ID No.lu 44539*** No.lu Faturası

 

A. Konu Özeti :

1. Bahçeşehir Kolejinde okuyan Kızım için okulun kuralı olarak Apple firmasından bir adet Ipad ile birlikte BeatsX Kulaklık aldık. 

2. Bu kulaklığın yüksek fiyatla olması nedeniyle ilk zamanlarda diğer kulaklıkları kullandığımızdan yaklaşık iki yıl bu kulaklığın kutusunu dahi hiç açmadan muhafaza ettik. Halen bu kulaklık kutusunda ve kullanılmamıştır.

3. Ancak 2020 yılında kutuyu açarak anılan kulaklığı kullanmak istediğimizde ise kulaklık çalışmamıştır. Kulaklığı çalıştırmak için gerekli şarj ve diğer kullanıcı talimatlarını yerine getirdik.

a. Telefon ile Apple Müşteri hizmetleri defalarca ve birkaç ay içinde mükerrer aramalarda bir çözüm olmamıştır.

b. Daha sonra Apple Müşteri hizmetlerinin önerisi ile Apple yetkili servis olan KVK Servise gönderilmiş ancak hiçbir şey yapılmayarak yenisi alınması tavsiye edilmiştir.

c. Apple Merkezindeki Akasya Servisine gittiğimde randevu olmaması nedeniyle ve hiçbir yardım yapılmamıştır.

İlk Apple Müşteri Hizmetleri arandığında beni oyalamayıp Apple Teknik Servise yönlendirip üretim hatasıyla zamanında değiştirmesi yapılmayarak Garanti Süresi geçiştirilerek sonrasında; “Garanti Süresi Geçmiş” gerekçesiyle anılan ürünün değiştirilmemesi dürüst bir yaklaşım olmadığını değerlendirmekteyim.

d. En sonunda Zorlu Center’deki Apple Merkez Servisine… Tarihinde götürdüğümde kulaklık müşteri temsilcisi tarafından bakılarak ancak teknik personel bakmadan hiçbir işlem yapılmadan yenisinin alınması önerilmiştir. Ürün üretim hatası olduğu kabul edilmemiştir. Yasal yollara başvurabileceğim sözlü belirtilmiştir.

Üretim hatası olan Apple BeatX kulaklığın yenisi ile değiştirilmesi veya satış bedelinin tarafıma iade edilmesi hususunu arz ederim.

O
Orhan
4857+

Apple Benzer Şikayetler


Apple 7 Plus Ön Kamera

WhatsApp Instagram face time gibi uygulamalarda cihazımın ön kamerası çalışmıyor durumdan sonuna kadar şikayetçiyim gereğinin ...

A
Alperen
1353

Apple Iphone Şarj Cihazı

Trendyol'dan Space M Teknoloji den iPhone şarj cihazı aldım 13 Eylül de. Neyse ürün geldi kullanmaya başladım. Ama telefonu kasmaya ...

M
Mediha
1567

Apple Iphone 11 Kasa Yamuk

Iphone 11 aldım 1 aylık telefon geldiğinde kasa yamukmuş şimdi fark ettim müşteri hizmetleriyle konuştum fakat garanti kapsamına girmiyormuş ...

V
Veysel
2268

Apple Iphone 12 Pro Max

Cep telefonu için ben kandırıldım gerçekten. Ödeme yaptım ama halan üstünde para istiyorlar anlamadım gerçekten ...

G
Gizem
2354

Apple Isınma Ve Donma

3563881030*** imeil no lu Ipone 7 telefonum da sesin az gelmesi, şarjın çabuk bitmesi ve en önemli sorun olan donma, ısınma şikayetleri ...

B
Burak
2533

Apple İşlem İade Parasının Ödenmemesi

22.10.2021 tarihinde site üzerinden kredi kartı ile alim ve akabinde iptal işlemi yaptım. 5-7 iş günü içinde tarafıma ödemenin ...

F
Fuat
2971
Şikayet Yaz
Şikayet Yaz
Şikayetçi olduğunuz firmanın ismini giriniz.
Şikayet başlığını giriniz.
Genel Puanlama *

Lütfen oylama yapınız.
Kalan Karakter : 2500
Şikayet içeriği en az 150 karakter olmalıdır.
Telefon Numaram Şikayetçi Olunan Marka İle Paylaşılsın
Kişisel bilgilerin gizlenmesi kişinin sorumluluğunda olduğu için döküman eklemeden önce lütfen gerekli gizlemeleri yapınız.
Şikayet Yaz